Bireysel Uygun Uçak Bileti

Havayolu ulaşım ağının giderek genişlediği bu dönemde, Havayolu Firmaları aracılığı ile kişiler süre kaybetmeksizin istedikleri yere gezi etme özgürlüğüne sahip olabiliyorlar. Doğal olarak bu süreçte bireyler için önemli olan hususlardan bir tanesi de uçak biletlerini uygun alabilmek ve ulaşım harcamalarını düşürmek oluyor. Bu mevzuyla ilgili bir çok havayolu şirketi bireylere belli dönemlerde kampanya ve promosyon imkanı sunabiliyorlar. Bu kampanya ve promosyonların haricinde de anlık olarak oluşan kampanyalar ve ucuz bilet imkânları uçak yolculuğunu tercih eden bireylere avantaj sağlayabiliyor.

Özellikle çok sık uçak yolcuğu yapan kişiler, uygun uçak bileti bulma mevzusunda daha tecrübeli oluyorlar. Eğer sizde bu tecrübeler hakkında bilgi almak, uçak biletinizi uygun alıp yolculuk harcamasını azaltmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı okumadan bilet almamanızı tavsiye ederiz.

Uygun fiyatlı uçak bileti almak için hangi yollar izlenmeli? Hangi dönemler takip edilmeli? Sorularına vereceğimiz cevaplar ucuz uçak bileti almanız için çok işinize yaracaktır.

Uygun uçak Bileti nasıl Alınır?

Uçak biletinizi uyguna almak için öncelikli olarak uygun dönemleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer önceden planmış bir seyahat söz konusu ise o tarih öncesine denk gelen özel günler, bayramlar, tatiller ve mevsimler göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan unsurlar içinde yer almaktadır.

Önceden bilet alacağınız zaman mümkünse hafta içi yolculuklarını ve insanoğluın çok sık seyahat etmedikleri saatleri değerlendirirseniz biletinizi çok uygun bir fiyata almış olmuş olursunuz.

Bu mevzu ile ilgili Havayolu Firmalarının hangi dönemlerde daha uyguna tayyare bileti sattıklarını raporlayan sitelerden yardım almanız çok işinize yarayacaktır. Ek olarak uçak bileti satın alma Traveland Turizm'i kullanarak gideceğiniz yere en uygun uçak bileti satan havayolu firmalarını da inceleme fırsatını yakalamış olacaksınız.
Erken rezervasyon ve erken uçak bileti almak size avantaj sağlayacaktır. Meydana getirilen araştırmalar ve istatistikler göz önünde bulundurulduğunda erken bilet almak için en uygun dönem gezi edeceğiniz tarihten 27 hafta öncesine tekamül ediyor. Eğer önceden bir seyahat planı yapmış olduysanız biletinizi 27 hafta öncesinden almak size uygun havayolu yolcuğunun kapılarını açacaktır.  Özellikle Yurt Dışı Biletleri için erken rezervasyon yaptırmak çok avantajlıdır. Minimum 12 gün öncesinden bilet bakmaya başlamanız fiyat mevzusunda size %5 kar etmenizi sağlayacaktır.

Havayolu firmaları bilet fiyatlarını yaklaşık olarak 1 yıl öncesinden sistem yüklemesini gerçekleştirirler. En uygun bilet almak için 27 haftalık süreç erken bilet alan ferdin yüzde 14 karlı bilet almasını sağlamış olur. Özellikle uzun mesafeli yurtdışı uçuşlarında bu orana bilet fiyatına bakılırsa 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir ve bu oldukça iyi bir indirime tekâmül etmektedir. Biletinizi erken aldığınız takdirde seyahatinizde bir değişim olursa ufak bir fiyat kaybı ile biletinizi iade edebilirsiniz.