Kurumsal Uygun Uçak Bileti

Uçak Biletine ihtiyaç duyduklarında insanların akıllarını maksimum kurcalayan soru uçak biletini en ekonomik iyi mi alabilirim olmuştur. Bunun için bileti erken almak, promosyon zamanlarını izlemek gibi pek çok müessir sıralanabilir. Bu konum özellikle uçuşları çok yoğun olan firmalar için hem zaman kaybı aynı zamanda büyük bir gider kalemi oluşturur. Bu maliyeti en aza indirmek içinde ilk yaptıkları iş acentaların bilet kesiminden elde ettikleri hizmet bedelleri üzerinden iskonto yapmaları için pazarlık yapmak veya vade tarihlerini uzatmak olmuştur. Oysaki hemen hemen tüm havayollarının firmalara yönelik Kurumsal anlaşmaları mevcuttur. Bir çok acenta bu anlaşmalardan kendi firmalarını ya bilmediklerinden yahut önemsemediklerinden haberdar etmezler. Bir öteki önemli sebepte gezi acentalarının bu anlaşmalardan maddi hiç bir pozitif yanlarının olmamasıdır.  Bu vaziyet havayollarının firmalar için uyguladığı kurumsal anlaşma taleplerinin azlığına dolayısıyla işlevselliğinin azca olmasına sebep vermiştir. Buna en iyi örnek ülkemizde 300.000 işletme varken Thy ile Kurumsal anlaşması icra eden sadece 3000 işletmedir. Bu sayıı oranlarsak toplam hacmin yalnız %1 bu anlaşmadan faydalanmaktadır. Oysaki bu anlaşmayı yapmak firmalar açısından hem çok avantajlı hem de çok kolaydır.
Türk Hava Yolları’nın, Şirketlere/Kurumlara/kuruluşlara.. özel, hazırlamış olduğu  kurumsal programı hakkında, kısa bir data vermek istiyoruz.
Şirketler için, Faydaları:

* Türkiye çıkışlı dış hat biletlerinizi, %5  ile  % 15 arası indirimlerle alabileceksiniz.
* Yılsonunda, satın almış olduğunuz İç Hat ve Dış Hat Bilet biletlerinizden, teşvik alacaksınız.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines CIP Lounge’dan faydalanabileceksiniz.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines Business Kontuarlarından faydalanabileceksiniz,
* fazladan bagaj hakkından faydalanabileceksiniz.
* “Turkish Corporate Club” kartı alacaksınız.
* Şirketiniz ödemek kaydıyla (satmaca şart), şirket çalışanlarınızın / bayilerinizin / distribütörlerinizin/ taşeron firmalarınızın biletlerinde de, bu program haklarına ve teşvik alacaksınız.
* meydana getirdiğinız uçuşlarınızdan, miller kazanacak ve Miles&Smiles kartınıza işlenecektir.
Sadece THY değil bir çok havayolu şirketinin kurumsal firmalara yönelik bu biçim uygulamaları vardır. Türk Hava Yolları ülkemizde en çok kullanılan havayolu olduğundan örnek olarak onun avantajlarını sunduk. Kurumlar havayollarının sağladığı tüm avantajları bilmek zorunda değil. Bunu şirket adına seyahat acentasının yapması gerekir. Traveland turizm olarak biz bu sorumluluğun bilinciyle müşterilerini en iyi koşullarda ve rahat gezi edebilmeleri için  havayollarının sağladığı tüm avantajlardan faydalandırırız. Havayollarının kurumsal firmalara tanıdığı corporate anlaşmalarını adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.